Meble z palet – zrób je sam!

Meble z palet – zrób je sam!

0 1002
Meble z palet

Meble z palet są co raz popularniejsze. Nic dziwnego, ponieważ palety same w sobie są doskonałym materiałem do budowy mebli i to z kilku powodów:

  • są tanie
  • mają naturalny wygląd
  • ich konstrukcja pozwala na stosowanie wielu rozwiązań w budowie mebli
  • są ekologiczne

Autorzy poradnika oferują sposoby na stworzenie mebli z palet zarówno tych najprostszych jak i tych oryginalnych. Meble z palet doskonale sprawdzą się w każdym domu, mieszkaniu czy nawet biurze. Szeroki wachlarz zastosowań z pewnością odmieni wizerunek każdego pomieszczenia, w którym takie meble staną. Ważne jest także to, iż takie meble są dużo tańsze w wykonaniu niż te kupowane w salonach meblowych.

Zatem zamiast wyrzucać czy sprzedawać do skupu stare palety wykorzystaj je do stworzenia unikatowych, oryginalnych i gustownych mebli,  którymi zachwycisz znajomych! Sprawdź jak takie meble zrobić krok po kroku, jakie rozwiązania stosować, a także czego unikać przy montażu mebli z palet!

 

Europalety wykorzystywane są jako:

  • łóżka,
  • kanapy
  • stolikiJednak bardzo nowatorskim pomysłem na ich wykorzystanie jest stworzenie nieprzeciętnej boazerii, która udekorujemy jedną lub wszystkie ścinany w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w salonie lub sypialni. Dzięki temu zabiegowi styl minimalistyczny, nowoczesny, skandynawski czy industrialny otrzyma dodatkowej głębi wyrazu, a właściciele mieszkania będą mogli mieć pewność oryginalnej aranżacji. Taka boazeria niezwykle ciekawie prezentuje się jako tło dla sofy lub łóżka sypialnego. Ponadto, z drewnianych europalet można stworzyć ciekawe dekoracje ogrodowe, w tym takie, które wykorzystamy do posadzenia roślinności. Dzięki zastosowaniu europalet w elegancki sposób zmieszamy nowoczesność z nutą ekologii i swojskości.

W ostatnim czasie zdarza się, że co raz więcej producentów w swojej ofercie proponuje nam meble z palet, jednak zachęcamy wszystkich aby takie meble stworzyć samemu. Dzięki temu mamy większe szanse na stworzenie czegoś oryginalnego, a także sama satysfakcja po stworzeniu takiego mebla powoduje, iż zadowolenie z takiego przedmiotu jest jeszcze większe. Zachęcamy do skorzystania z poradnika, który państwu oferujemy!

NO COMMENTS

Leave a Reply